SEO

SEO, arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization), web sitelerinin, arama motorlarının seçeneklerine uygun hale getirilmesiyle hedeflenen aramalarda sitelerinizin yükseltilmesidir. Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Web yazılım geliştiricileri, yazacak kodları ve makaleleri bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternet dünyasının finansal anlamdaki gücünün yükselmesi neticesine süratle yaygınlaşmaya başlamıştır. Web sitesine yapılan işlemler, SEO uzmanları tarafından site içi ve site dışı olmak üzere iki yönlü olarak değerlendirilir. Site için optimizasyon yaparken, arama motorlarının sitelerinizi daha aktif bir şekilde tarayabilmesi ve anlamlandırması adına bazı teknik düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Optimizasyon uygulanırken site içerisinde yapılan teknik düzenlemelere site içi SEO denilmektedir. Site içi düzenlemelerin güncel olarak yapılması sonucunda, arama motorlarının siteyi aktif bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirirken ziyaretçilerin kullanım deneyimini göz önünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere göre oluşturur. Arama motorlarının en büyük amacı kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmaktadır. Tüm makaleler ve görsellerin SEO uyumlu olarak arama motorlarına uygulanmasıdır.

 

SEO, her geçen gün ihtiyaç duyan şirketlere arama motorlarına zirvede olmalarını sağlayan bir sistemdir. Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler bulunmaktadır. En popüler site dışı SEO uygulamaları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları, manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Backlinkler web sitelerinin arama motorlarında bulunan bir referansıdır. Arama motorları sanal yani yapay bir referansı kabul etmemektedir. Web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir.

 

Kaliteli bir SEO hizmeti için Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri’ne tereddütsüz başvurabilirsiniz. Kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yaptırmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikleri yayınlayarak hızlı bir şekilde internet dünyasında zirveye yükselmenizi sağlıyoruz. Kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak oluşturmuş olduğumuz backlinkler web dünyasındaki bir çok sinyalden yararlanarak site hitinizi daima yükseltmektedir.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER