PROFESYONEL ÜRÜN ÇEKİMİ

Ürün Çekimi, kamera ile ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işine denir. İşlevsel uygulamaları nedeni ile bir zanaat olduğu gibi, estetik yönü ile bir sanat olarak kabul edilir. Teknik olarak lensler, bir pozlamada ışığa duyarlı yüzeye yansıyan veya yayılan ışığa odaklanmak için kullanılırlar. Bir elektronik görüntü yüzeyinde fotoğraf, her bir piksele elektrik yüklenmesi ve elektronik olarak bu fotoğrafın işlenmesi sonucu oluşur. Tüm fotoğraflar aslında siyah beyazdır. Renkli filmler kullanılabilir hale getirildiği zamanda bile siyah-beyaz filmler hem düşük maliyeti hem de fotoğraflar nostaljik bir görünüm verdikleri için uzun seneler renkli filmlere karşı baskınlıklarını korumuşlardır. Tam renkli dijital fotoğraflar çeşitli teknikler kullanılıp işleyerek siyah-beyaz hale getirilebilir.

 

Renkli fotoğraf 19 . yüzyılın ortalarından itibaren icat edilmiş ve geliştirilmiştir. Bu icat profesyonel ürün çekimi alanında devrim oluşturmuştur. Renkli fotoğraflar üzerinde yapılan ilk deneylerde son derece uzun pozlamalar gerektirmiş ve beyaz ışığa maruz kalan renkli fotoğraflar kısa sürede solmuştur. İlk dijital fotoğraf makinesi 1975 yılında Kodak’ta mühendis olarak çalışan Steven Sasson ve bir grup teknisyen tarafından yapıldı. Uluslar arası pazara sunulan ilk renkli dijital fotoğraf makinesi ise 1994 yılında Apple tarafında ABD’de piyasaya sürüldü. Günümüzde fotoğraf çekimleri insanları günlük olarak yoğun bir şekilde yapmış olduğu davranışlar arasına girmektedir. Çağımızın sosyal medya platformları olan Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat uygulamalarında saniyede milyonlarca fotoğraf paylaşılmaktadır. İnsanların ilgisini çeken ve düşünmesini sağlayan görsel nesne fotoğraftır.

 

Bizde Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak fotoğraf çekimi ihtiyaçlarınızı profesyonel Fotoğrafçılık bölümümüz ile gerçekleştiriyoruz. Ürün çekimlerinden başlayarak model çekimlerine kadar geniş bir yelpazede fotoğraf işlemlerinizi detaylı bir şekilde hallediyoruz. Kalite hizmet anlayışı önde tutarak müşterilerimizin profesyonel fotoğraf ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ürün çekimlerinizi yapabiliyor ve ayrıca ürünlerinizin modelleriniz ile birlikte çekebiliyoruz. Uzman kadromuz sayesinde istenilen stüdyo veya dış mekan çekimlerinde istekleriniz doğrultusunda fotoğraf çekimi işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Dilediğiniz sürece fotoğraflarınızı tasarlayarak web sitelerinize en iyi şekilde yüklüyoruz.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER