FACEBOOK REKLAMLARI

Facebook reklamları, insanların sosyal medya düzeyinde en çok kullandığı uygulama ve web sitesi Facebook’tur. İnsanların sosyal ağda en çok tercih ettikleri uygulamalardan biri olan Facebook, etkili iletişim yapısı ile reklam platformları olarak da kullanılabilmektedir. Facebook içindeki reklamlara şirketleri geniş kitle hedefleri ulaştırabilmektedir. Facebook reklamları tüketicilerle birebir yakınlaşmayı sağlayarak satış yapan şirketlerin verimini her geçen gün arttırmaktadır. Bu reklam sayesinde şu avantajlara sahip olabilirsiniz; hedeflediğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz, oluşturmuş olduğunuz markayı yayabilirsiniz, reklamlarla birlikte kullandığınız web sitelerinize müşteri çekebilirsiniz, takipçi sayınızı her geçen gün arttırabilirsiniz, takipçileriniz olan müşterileriniz ile iletişime geçebilirsiniz ve bu etkili iletişim sayesinde satış rekorları kırabilirsiniz.

 

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook sayesinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Facebook reklamları, diğer reklam verdiğiniz yerlere oranla maliyet olarak daha düşüktür. Facebook’ta birden çok reklam modeli bulunmaktadır. Bu reklam modellerinden bazıları şunlardır; Facebook gönderilerinizi daha büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz, beğenilerinizi arttırabilirsiniz, sitelerinize trafik oluşturabilirsiniz, satışlarınızı arttırmak için kullanabilirsiniz, kullanmış olduğunuz uygulamalara geniş kitleler çekebilirsiniz, etkinlik oluşturarak geniş kitlelere hitap edebilirsiniz, videolarınızın görüntülenmelerini arttırabilirsiniz. Reklam oluştururken insanların konumuna, cinsiyetine, yaşına ve hobileri gibi istatistiksel verilere göre hedeflerinizi oluşturabilirsiniz. Doğru hedef kitlesi sayesinde bütçenize verim katacak reklamları hayata geçirebilirsiniz. Yüksek geri dönüş almak ve gereksiz harcama yapmamak için Facebook Reklam Optimizasyonunu bilmeniz gerekmektedir.

 

Bir reklam oluşturmadan önce Facebook reklamları ile alakalı kuralları ve stratejileri okumanız gerekmektedir. Çalışmalarınıza başlamadan önce hangi hedef kitlesine reklam oluşturacağınıza önceden karar vermelisiniz. Bu yöntem sayesinde doğru bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Facebook’ta en önemli olan doğru kitledir. Reklamları oluşturduktan sonra dönüşümleri alırken performans ölçütünü kontrol etmemiz gerekir. Reklama çıkmaya karar verdikten sonra kullanacağımız görseli kaliteli ve dikkat çekici hale getirmeliyiz. Çoğu insanın kullandığı Facebook sayesinde markanızı tanıtabilir ve yeni müşterilere sahip olabilirsiniz. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak Facebook üzerinden çıkmak istediğiniz reklamlarda sizlere yardımcı oluyoruz. İçeriklerinizi en güzel şekilde tasarlıyor ve daha fazla müşteri çekmeniz için çalışmalar yapıyoruz.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER