RESPONSİVE WEB TASARIM

Responsive web tasarım, web sitelerinin farklı cihazlarda masaüstü bilgisayarlarda bulunan ekranlardaki gibi tam boyutlu şekilde gözükmesine denir. Son birkaç sene içerisinde global olarak dünyanın her yerinde popüler hale geldi. Arama motorlarından insanların arama ihtiyaçları olan kelimeleri arayarak, indekslenen kaliteli sitelerin ortaya çıkması ile kullanmış oldukları cihazlara göre ortaya çıkan sitelere mobil uyumlu web siteleri denir. Bu siteler tasarım harikası olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanmış olduğumuz cihazlara göre uyum sağlamaktadır. Farklı cihazlarda çözünürlük özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Her türlü cihazda çözünürlüklerin tam hale getirilerek web sitelerine indekslenmesi ile bir uyum gerçekleştirmektedir. Tablet veya cep telefonlarından girilmiş olan bir web sitesinde kullanmış olduğunuz cihazın ekran genişliğine göre resim, yazı gibi içerikler belirli boyutlar kazanarak ekrana tam şekilde oturmaktadır.

 

Günümüzde insanların her gün ihtiyaçlarını internet sayesinde gidermeleriyle, bu internet erişimi cep telefonlarımıza kadar indirgenmiştir. Bu muhteşem teknoloji sayesinde birkaç dokunuş ile istediğimiz bilgi ve görsele ulaşabiliyoruz. Kolay ve hızlı bir şekilde cep telefonlarımızdan ulaşmamıza yardımcı olan web siteleri kullanmış olduğumuz cihazlar ile uyum göstermek için responsive tasarımlara ihtiyaç duyar. Bu tasarımlar web site tasarımlarından farklı olarak tablet ve telefon gibi mobil cihazlar için yapılır. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte internet kullanımı da her geçen gün artmaktadır. Şirketler, insanların cep telefonlarıyla yaptıkları aramaları bildikleri için web sitelerini mobil uyumlu hale getiriyorlar.

 

Şirketler internet dünyasında kalıcı hale gelmek için kendilerine web siteleri açıyorlar. Bu web siteleri uzman yazılımcılar ile tasarlatarak benzersiz ve özel olmaya çalışıyorlar. Kaliteli olarak tasarlanmış bir web sitesi ile hedeflediğiniz kitleye ulaşabilir ve kalıcı hale gelebilirsiniz. Her gün yaygınlaşan internet kullanımı cep telefonlarında hat safhaya ulaşmıştır. Şirketler bu müşterileri kaybetmemek için web sitelerine, insanların kolay ulaşımını amaçlayarak, web sitelerini responsive tasarımlarla desteklemektedirler. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak müşterilerimizin internet dünyasında hedefledikleri kitlelere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için mobil uyumlu web siteleri tasarlıyoruz. Tasarımlarınızı profesyonel yazılımcılarımız ile tasarlayarak, sizleri kalıcı hale getiriyoruz.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER