MOBİL WEB TASARIMI

Mobil Web Tasarım, internet dünyasına paralel olarak gelişen akıllı telefonlar sayesinde internet kullanımı hızla artmaktadır. İnternet kullanıcıların arama motoru kullanımları başta olmak üzere, web sitesi ihtiyaçlarını cep telefonu ya da tablet gibi cihazlardan kolay bir şekilde yapmaktadırlar. Örneğin Twitter’ı telefonlardan kullananların oranı, masaüstü kullanımı çoktan geçmiş durumdadır. Sesli arama gibi özelliklerin eklenmesi ile  cep telefonlarından yapılan aramalarda ciddi anlam bir yükseklik yaşanmaktadır ve her geçen gün yükselmeye devam edecektir. Bilgisayar ekranı dışında tasarlanmış internet sitelerine verilen genel ada mobil web siteleri denmektedir. Normalden farklı olarak subdomain altında çalışan sistem internet sitesinden bağımsız bir tasarıma sahip olurlar. Mobil uyumlu siteler, site içerisindeki bütün kategorileri içermezler. Tasarımları sade ve kolay erişime göre yapılır.

Mobil sitelerde, tıkla ara ve uyumlu menüler gibi cep telefonlarda bulunan bazı öğeler Mobil Web Tasarım sayesinde uygulanmaktadır. Büyük detaylı içerik paylaşan web siteleri mobil versiyonlar tercih ederler. Kurumsal şirketler diğer sitelere göre web tabanlı tasarımlar tercih ederler. Mobil telefon aramalarında arama motorlarının mobil web sitesi öncelik verdiğini, üst sıralarda yer almak isteyen şirketlerin cep telefonuna uyumun zorunlu olduğu web siteleri yaptırmaları gerektiğini her geçen gün şirketler bu konuya ilgi duymaktadırlar. Mobil uyumlu olmayan web siteleri zamanla arama motorlarında oldukları üst seviyelerden alt seviyelere düşmektedirler. Mobil için entegre edilen web sitelerini oluşturmak, masaüstü bilgisayar kullanıcıları için internet sitesi oluşturmaları farkı olması rağmen farklardan çok benzer özellikleri bulunmaktadır. Mobil web sitesi tasarımı, bütün ekran boyutlarına uygun siteler yapmaktır. Adından da anlaşıldığı gibi mobil web tasarım cep telefonlarına uygulanan tasarımdır. Akıllı telefon ve tablet gibi araçların çözünürlük özellikleri duyarlılık gerektirmektedir.

Mobil Web Tasarım, sayesinde müşterilerinize daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu mobil tabanlı web sitelerinizi, istediğiniz içerik ve kategorileri uygulayarak sizlere benzersiz bir tasarım sunmaktadır. Kaliteli görseller ile desteklenen tasarımlarınız ayrıca kullanıcılara en iyi şekilde hizmet vermek için dizayn edilir.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER