MARKA TESCİL

Marka Tescil, bir şirketin mal veya hizmetini diğer şirketin mal veya hizmetlerinden ayıran her türlü işarete marka denir. Sloganlar, şekiller, isimler, sayılar ve her türlü işaret marka tesciline istediğiniz şekilde konulabilir. Marka tescilin en önemli konulardan biri markayı bildiren işaretin ayırt edilebilmesidir. Ayırt edilecek marka tescilini belirlerken isim, işaret veya şeklin diğer mal ve hizmetlerden bariz bir şekilde farklı olmasıdır. Marka tescili işlemlerinizi Türk Patent Enstitüsü’nde yapabilirsiniz. Türk Patent Enstitüsü’nün belirlemiş olduğu kayıtlı resmi vekiller aracılığı ile de yapılmaktadır. Yapmış olduğunuz tescil süreci doğru araştırma, sürekli takip ve detaylı bilgi birikimi gerektirmektedir. Marka tescil süresi genellikle yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir. Kendi bünyenizde oluşturmuş olduğunuz markanın tescil koruması başvurunuzun yapıldığı gün, saat ve dakika itibariyle başlar. Yapmış olduğunuz başvurudan sonra Türk Patent Enstitüsü tarafından başvurunun şartlarının uygun bir şekilde yerine getirilip getirilmediği kontrol edilir. Bu kontrolün ardından başvuru sahibi veya kayıtlı vekile resmi yazı gönderilir.

 

Türkiye’de ticari faaliyette bulunan herkes Marka Tescil başvurusu yapabilir. Paris sözleşmesine taraf olan ülkelerden gerçek ve tüzel kişiler de marka tescil başvuru hakkına sahiptir. Başvuru işlemleriniz siz veya resmi vekil tarafından online ortamda veya gereken evrakların doldurulmasından sonra yapılmaktadır. Marka başvurusu yaparken şahıs adına veya tüzel kişiliklere göre istenilen evraklar farklılık gösterebilir. Marka başvurusu yapılırken istenilen evraklar şu şekildedir: vergi levhası fotokopisi, şirket imza sirküleri fotokopisi, varsa markayı ifade eden logo, vekaletname, kimlik fotokopisidir. Şirketlerin tabelalarında görmüş olduğunuz isimlerin ve logoların çoğu markadır ve birçoğu tescillidir. Şirket sahipleri günümüzde bu konuda daha hassastır. Sizde bir marka ismine karar vermişseniz, avantajlardan faydalanabilmek ve karar vermiş olduğunuz markayı kaybetmemek için bizlere başvurarak işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

 

Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak Marka Tescil başvurularınızı yaparken sizlere vekillik sağlıyoruz. İstenilen evrakları bizlere getirdikten sonra tescil başvurunuzu hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Zaman önemli olduğu için ve oluşturmuş olduğunuz markayı kaybetmemeniz için zamanında marka başvurularınızı yapabiliyoruz. 

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER