MAİLİNG TASARIMI

Mailing tasarımı, kurallarına uygun yapılan bir mailing tasarımı sayesinde gönderilerinizin spam riski ortadan kalkacaktır. Tasarımlarınızı yaparken kullanmış olduğunuz tablonun boyutu çok önemlidir. Tasarımlarınız 720px boyutunu geçmeyen tablolarda oluşturmalısınız. Kullanmış olduğunuz içerikler daima web sitelerinde bulunan içerikler olmalıdır. Tasarımlarınızı oluştururken spam kelimesinin kullanımında kaçmalısınız. İçeriklerinizi oluştururken sadeliğe önem veriniz. Gönderdiğiniz maillerdeki içeriğin konusu daima çok önemlidir. Mailleriniz okunmalarını arttırmak için doğru konuları seçerek yazmalısınız. Mailleri kontrol eden insanlar ortalama maillere 3-5 saniye içerisinde göz atmaktadır. Bundan dolayı ilk kelimelere ve başlıklara özen göstermek önemli bir kuraldır. Yapılan araştırmalar sonucun maillerin okunma oranlarının en yükseğe tırmandığı zamanlar Salı ve Cuma günleri olmuştur.

 

Dikkat edeceğiniz kurallar arasında bulunanlardan biride, hafta sonu mail gönderimlerinin yanlış olmasıdır. Etkili bir mail göndermek istiyorsanız doğru konuları seçerek gün içerisinde 09:00-16:00 saatleri arasında maillerinizi göndermelisiniz. Mailing tasarımı kullanım alanlarından bazıları şunlardır; tebrik ve davet mesajları yazarken, herhangi bir hizmet veya ürün tanıtım mesajları yaparken, şirketlerin düzenlemiş olduğu ürün kampanyaları duyuru niteliğindeki mesajlar yazarken, yeni açılan bir firmanın ya da bir organizasyonun açılışına dair davet mesajı gönderirken kullanılır. Mailing tasarımı yapılırken tanıtım yapacağız ürününe göre uygun içerikler ve mesajlar hazırlamasınız. Göze hitap edecek ve dikkat çekecek içerikler olmalıdır. Kullanıcıları yormayan ve sıkmayan ifadelerle konu anlatılmalıdır. Önemli içerikler görseller yerine metin ile anlatılmalıdır.

 

Mailin tasarımı yapıldıktan sonra kullanırken gönderilerinizi hızlı yüklemelisiniz çünkü yavaş yüklemeler sabırsız kullanıcıları kaçırmaktadır. Maillerde kullanılan tek bir görselin yükseklik boyutu 120px’i geçmemelidir. Her zaman mailleri desteklemek adına ‘’bu e-postayı görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın’’ ibaresine yer vermelisiniz. Maillerin hangi hedef kitleye atılacağı önceden belirlenmelidir. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak binlerce kişiye göndereceğiniz maillerinizi düzenleyerek kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde tanıtmanız için sizlere özel tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Standartlara uygun epostaları tasarlayarak maillerinizin göndermiş olduğunuz kullanıcıların gelen kutusuna düşmesini sağlıyoruz. Bir e-mail yazılırken en önemli nokta konu satırıdır. Bizler sayesinde vermek istediğiniz mesajı kaliteli bir şekilde kullanıcılara verebilirsiniz. 

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER