KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Kurumsal kimlik, pazarlamada şirketlerin görünen yüzüne verilen isimdir. Şirketlerin kendilerini ifade etme şeklidir. Bu ifadeler belirli sınırlar içinde çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Şirketi hatırlatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik şirketin vazgeçilmez öğesidir. Kurumsal kimlik tasarımının içinde logodan web sitesine kadar bu unsurların nasıl kullanılacağı belirtilmiştir. Kurumsal kimlik şirketin imzasıdır ve bu yüzden değişime kapalıdır. Belirli periyotlarda şirket ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen şirket kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajını sıklıkla değiştirmek istemez. Kurumsal kimlik çalışmalarına başlanırken şüphesiz çalışmanın temeli şirketin amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın başlangıcını oluşturur.

 

Kurumsal kimlik çalışmaları yapılırken özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir. Kurumsal kimlik şirket için oluşturduğu imajla, müşterilerin aklına kazınır. Bu yönüyle şirketin reklam yatırımlarının başarılı olmasını sağlayan çalışmalardan biridir. Marka kimliği profesyonelce tasarlanmış logolardan çok daha fazlasıdır. Müşterilerinizin sizinle ilgili görüşleri kurumsal kimliğinizi oluşturur. Sizlerin müşterileriniz ile yapmış olduğunuz tüm etkileşimleriniz onlara markanızla ilgili bir bakış açısı oluşturmaktadır. Broşür tasarımlarınız ile müşterilerinizin web sitenizde rahat bir şekilde gezmesiyle kurumsal kimliğiniz şekillenebilir. Müşterilerinizin düşüncelerini algılamak kişisel deneyimle gelişir ve bunları tanımlamak pek de kolay bir iş değildir. Güçlü bir tasarım ile müşterilerinizin ilgisini çekebilir ve markalaşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Uzman kurumsal kimlik tasarımcılarımız ile çalışarak, tasarımlarınızı uzun vadede profesyonel ve mükemmel bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

 

İstikrarlı bir şekilde tasarımlarınıza devam etmenizi sağlamak için markalaşma sürecinizi hızlı bir şekilde yapmanız çok önemlidir. Profesyonel bir şekilde tasarlanan kurumsal kimlik ile pazarlama faaliyetleri sırasında sizi sektörde önemli bir şirket haline getirir. Yeni bir firma olsanız bile profesyonel görseller ile potansiyel müşterilerinize kalite bir firma olduğunuzu gösterebilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımınızı rakiplerinizden farklı bir şekilde yapmak için yeni çağa ayak uyduran bir yaklaşım sergileyerek, markanızı pazarda zirveye konumlandırmanıza yardımcı olur. Güçlü bir kimlik sayesinde, müşterileriniz sizleri hatırlar.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER