İÇERİK MAKALE HAZIRLAMA

Editör, içerik editörü basit hali ile insanlar tarafından yazılarının okunduğu kişidir. Yani içerik editörü kendisine belirtilen bir konu hakkında belli bir kelime sayısını doldurmak şartı ile konuya ilişkin makaleler yazan kişidir. İçerik editörleri interneti yoğun olarak kullanmaktadırlar. Genel kültürünüz az olsa bile içerik editörü olma fırsatını veren internetteki makale hizmetini sağlayan sitelerde metin editörlüğü de denilen içerik editörlüğü yapabilirsiniz. Önce kendinize bir konu belirleyin ve bu konu hakkında internetten bir araştırma yapın öğrendiğiniz bilgileri derleyip toparlayın ve giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan bir kompozisyon yazın. Kompozisyonuz da anahtar kelimeler belirleyin. Anahtar kelimeyi kompozisyonunuzun giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan paragraflarda cümlelerinize bağlantılı olarak kullanın. Anahtar kelimelerinizi koyu renkle işaretleyin.

 

Web sitesi için Editör derken, geniş bir kapsama giriyoruz. Web sitesi editörüne blog yazarı da diyebiliriz. Blog sayfası açmak bir alanda uzmanlaşmayı bir nevi gerektirir. Bir blog yazarının yazmakta olduğu yazılar gerçek bilgiler içermeli yanlış yönlendirmelerde bulunmamalıdır. Web sitesi editörü olmak aslında çok kolaydır. Herhangi bir konu hakkında önümüze getirilmiş içeriğin düzeltilmesi, incelenmesi ve okuyucuya sunulacak hale getirilmesini sağlayan kişiye editör denir. Editörlük işini yapan kişi gündemi takip eden, isteği, ihtiyaçlarını belirlemeyi iyi bilen ve uygun bir yazım diliyle şekillendirilmesi işine editörlük denir. Belirlenmiş bir konu hakkında belirli kriterler göz önüne alınarak el edilen makalelere içerik denir. Bu makaleleri okuyucuya hazırlayanlara içerik editörü denir. İçerik editörünün diğer ismi metin editörüdür. Gündemi sıkı takip eden, hiçbir fikri olmadığı konuda bile okuduğunda anlayıp özet çıkartabilen kişilerdir. İçerik editörlerinde genel kültür pek aranmaz. Genelde yazım dili, karşı tarafa aktarabilme gücü ve imla kuralları ağırlığı gösterir.

 

Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri bulunan Editör arkadaşlarımız sayesinde müşterilerimizin içerik düzenliyor ve istedikleri konularda hakkında makaleler yazıyoruz. Web sitesi içerik editörü denildiğinde haftalık ya da 2-3 günde bir yazan gazete, dergi yazarı gibi düşünebilirsiniz. Sadece gerçek bilgileri sunarak ve içerikte oyalayıcı kelime kalabalığı yapmayanlara denir. 

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER