GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Google adwords, Google’ın sunmuş olduğu profesyonel bir reklamcılık hizmetidir. Google adwords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, web üzerinde aranan kelimeyle ilişkilendirerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. Google gelirlerinin yaklaşık %90’nını reklam hizmetleri oluşturmaktadır. Reklam sahipleri, yayınlanmasını istedikleri reklamlarını başlık, reklam metni, url girerek bir bütçe belirler. Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçebilirler. Bunun dışında reklamların gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebileceği gibi ayrıca reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi demografik özellikleri de seçebilirler. Reklamlar Google arama sonuçlarında, anahtar kelimeler ile ilişkilendirilerek metin reklamı olarak detaylı bir şekilde gösterilir.

 

Google adwords, 2016 yılı Şubat ayında yaptığı güncelleme ile birlikte reklam alanlarını değiştirmiştir. Buna göre, arama sonuçlarında üst tarafta bulunan reklam veren sayısı 3’ten 4’e çıkarılmış, sağ sütunda yer alan reklamlar kaldırılarak sadece alışveriş reklamları yer almıştır. Arama sonuç sayfasının en alt kısmında ise 3 adet reklam alanı açılmış böylece toplamda anahtar kelime rekabetine bağlı olarak maksimum 7 adet reklam alanı belirlenmiştir. Tıklama başıma maliyetler, sektöre göre değişkenlik göstermektedir. Sektördeki rekabete göre belli olur. Reklam veren, reklamı için bir bütçe belirler ve ödeme yapar. Reklamların görüntülenmesi ücret gerektirmez; yalnızca tıklama başına, belirlenen ücret ödenen miktardan düşülür. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır. En büyük özelliği ise bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin en hızlı ve basit yolu olmasıdır.

 

Anahtar kelime hedefli Google adwords reklamı vermek için öncelikle reklam vermek istediğiniz anahtar kelimeleri seçer daha sonra bu anahtar kelimelere her tıklama için vermek istediğiniz en yüksek tutarı belirlersiniz. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri sizlerin reklam yönetimlerinizi yaparak, bütçenize uygun hareket ederek analiz raporlarınızı belirtilen periyotlarda sizlere sunmaktadır.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER