EXTRANET YAZILIMLAR

Extranet yazılım, bir şirketin, şirket dışındaki  ortakları ile veri ve bilgi paylaşımı için mevcut ağ altyapısını kullanarak oluşturduğu bilgisayar ağına denilir. Extranet teknolojisi, bir şirketin diğer özel ve tüzel kişilerle ilişkiler kurmasını, internet üzerinden hizmet ve destek sunmasını, daha kapsamlı işbirliği yapabilmesini ve giderek ilişkileri güçlendirmesini sağlamaktadır. Extranet özellikle e-ticaret uygulamalarında kullanılmaktadır. Aynı şirketin farklı amaçlara hizmet den ve farklı bayilere açık, farklı extanetleri bulunabilmektedir. Ekstranetler aracılığı ile şirketler, şubelerini ve merkezlerini birbirlerine bağlamaktadır. Çalışanlarına şirket dışından ıntranet bağlanmalarını sağlamaktadır. Tedarikçileri ile başta planlama, sipariş verme ve ödeme olmak üzere iş süreçlerini entegre etme imkanına kavuşmaktadır. Ortakları ile birlikte gerçekleştirdikleri projelerini tek bir sistem üzerinden yönetmektedirler.

 

Müşterileri ile belge paylaşırken; onlara ürün ve hizmet desteği vermektedir. Extranet yazılım kullanım avantajları şunlardır: maliyeti düşüktür, hata oranı azdır, bilgi paylaşımı ve iş birliği sağlar, hızlı iş akışı ve verimli bir şekilde iş görür, esneklik sağlar. Extranete genellikle internet üzerinden özel bir IP kullanılarak veya Web uygulamaları kullanılarak erişim sağlanmaktadır. Veri güvenliği, erişim ve kimlik doğrulama faktörleri kullanılarak uygulama girişleri sağlanır. Kimlik doğrulama için kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra, bazen kullanıcının IP adresinden de yararlanılmaktadır. Veri yolları üzerinde, veri ve bilgi iletişiminin gizliliği için, açık ya da kapalı algoritmalar kullanılarak şifrelemeler yapılmaktadır.

 

Kapalı algoritmalar yolu ile internet üzerinde sanal veri alanları oluşturmak; İnternet’i sanki özel bir geniş alan ağı gibi kullanmak mümkün olmaktadır. Bu türden extranet  yazılım alanlarına sanal ağ denmektedir. Extranetlerde erişim güvenliği için güvenlik kalkanları kullanılmaktadır. Extranetler için başlıca erişim seçenekler şunlardır: çevirmeli ağlar, güvenli internet erişimi için örnetğin HTTPS ve SSL, Intranet verilerinin bir kısmına şirket dışından ayrı bir sunucu (extranet sunucusu) üzerinden erişim sağlamak ve sana özel ağlardır. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak extranet ihtiyaçlarınızı profesyonel yazılımcılarımız ile birlikte gidermekteyiz. Üçüncü şahıslara kapalı olup, şirketlere özel tasarlanarak ihtiyaçların giderilmesini amaç edinerek profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER