B2C E TİCARET YAZILIMLARI

E ticaret, internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılmasıdır. Üretimden tanıtıma, satıştan dağıtıma kadar ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. Ticari işlemlerden biri veya tamamının ağ ortamında  gerçekleşmesidir. Reklam ve pazar araştırmaları, sipariş ve ödeme ve teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. Tüm dünyada ticaretin serbestleşmesi ile birlikte, bilgi iletişiminin kolaylaştıran teknoloji gelişmelerinin bir parçası olarak ortaya çıkmıştır. Geleneksel pazarlama yöntemlerine, internet olanaklarını da ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir kitleye satış yapabilmenin ötesine geçip, üretkenliği ve yaratıcılığı arttıran küresel e-ticaret bağlantıları kurma şansını elde edebilmeye başlamıştır. Şirketler eskiden televizyon, gazete, radyo gibi araçları kullanarak potansiyel müşterilerine ulaşmaya uğraşırken, bugün bunlara internet üzerinden reklamcılık da eklenmiştir.

 

E ticaret araçları, birbirleriyle ticaret yapanların ticari işlemlerini kolaylaştıran telefon, bilgisayar, elektronik ödeme ve para transfer sistemleri, elektronik veri değişim sistemleri, internet gibi her türlü teknolojik ürünlerdir. Ticaret yapan iki kuruluş arasında, insan faktörü olmaksızın bilgisayar ağları aracılığı ile belge ve bilgi değişimini sağlayan bir sistem olarak elektronik ticaretin önemli bir parçasıdır. Elektronik ticaret açısından en etkin araç olarak kabul edilen yeni internet teknolojileri ise ses, görüntü ve yazılı metni aynı anda, daha hızlı ve güvenli bir şekilde ilettiğinden, internet üzerinden yapılan bu işlemlerin maliyeti diğer araçlara oranla hali düşüktür. E ticareti gözde kılan unsurlar arasında; şirket ile hedef arasında doğrudan ilişki sağlanması, pazarlamacılara istedikleri bilgilerin sunulması, hızlı ve düşük maliyetli olması ve tüm bunların elektronik ortamda yapılıyor olması sayılabilir.

 

E ticaret yani B2C, Business to Customer kelimesinin kısaltılmış halidir. Türkçe karşılığı firmadan perakende müşterisine ya da firmadan tüketiciye şeklinde söylenebilir.  Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri olarak elektronik ticaret ortamında gelişiminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirerek müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşmanız için çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz. Sektör fark etmeksizin ürün gruplarınıza özel kaliteli tasarımlar yaparak müşterilerinize doğrudan hitap eden e ticaret yazılımları ortaya koyuyoruz. İnternet dünyasındaki müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için sizler ile birlikte çalışıyoruz.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER