B2B E BAYİ YAZILIMLARI

B2B, açılımını anlatmak gerekirse İngilizce olarak ‘’Business to Business’’ olan bu kısaltma, firmalar arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır. Kişiler ve kurumların, ağ ortamında internet ya da sınırlı sayıda kullanıcı tarafından ulaşılabilen kapalı ağ ortamlarında intranet olarak adlandırılan yazı, ses ve görüntü şeklindeki sayısal verilerin işlenmesi, iletilmesi ve saklanması temeline dayanan ve bir marka değeri yaratmayı amaçlayan ticari işlemlerin tümünü ifade etmektedir. Uygun bir ticaret yöntemi olan E-Ticaret, ürün seçeneklerin artmasında dolayı ürünlerin kalitesinin yükselmesi ve ödeme ve teslimat sıkıntılarının giderilebilmesine yardımcı olmaktadır. B2B sayesinde: daha iyi müşteri tatmini ve desteği, yeni ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması, daha iyi servis edilmesi, daha iyi ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi, daha az işletim maliyeti sağlanması, daha az üretim maliyetinin bulunması ve daha düşük stok maliyetinin oluşturulmasıdır.

 

B2B firmaların ihtiyaç duydukları maddelere kavuşmaları için kurulan profesyonel bir sistemdir. B2B şirketlerin tedarik pazarı işlerini yürütmektedir. Birçok şirket internet üzerinden, mal ve hizmet üretim aşamasında ihtiyaç duydukları ürünlerini veya ara malların toptan satışlarını kolaylıkla yapabilme olanağına kavuşabilmektedirler. B2B, paylaşabilecek doğru bilgi ve paylaşma isteği ile başlar sonrasında teknolojik yatırımlar yapılır. İnternete üzerinde ürün katalogları arasında arama, sipariş, faturalama, ödeme işlemleri bu kapsama sokulabilir. Yapılan araştırma ve geliştirmelerle, projelendirme, ürün tasarımı, ve mühendislik hizmetleri ile ürün dağıtım ve teslimat işlemleri bu kapsamın içerisindedir. Firmalar arası ilişkiler yatay ve dikey ilişkiler olabilir. Firma, bayi, dağıtıcı ve tedarikçi olarak sınıflandırabiliriz. B2B ortamında çalışmak isteyen bir şirket, hem yazılım ve hem donanım sitemini uygun hale getirmelidir. Firmalar öncelikle kendi içinde bilginin hızlı ve kolay dolaşmasını sağlamalıdır.

 

B2B uygulamalarında yavaş bir artış izlenmiyor aksine artış katlanarak gerçekleşiyor. Çalışma ortamınızın çok hızlı yayılacağını tahmin etmek güç değil, çünkü süreç zincirleme reaksiyon halinde gelişiyor. Kupa Medya Bilişim Danışmanlık ve Ajans Hizmetleri bu yazılım sayesinde müşterilerine hızlı ve daha verimli bir çalışma ortamı sağlarken, müşterilerini memnun ederek çalışmalarına devam ediyor.

teklif iste2
form aç form kapat

TEKLİF İSTEYİN

KREATİF ÇÖZÜMLER

EKİBİMİZDE UZMAN KADROMUZ İLE SİZLERLERLEYİZ!

GÖNDER